Соопштенија

31 декември, 2020

Во новата 2021 година политички сплотени и посветени да продолжиме Северна Македонија да ја градиме и развиваме

Почитувани сограѓани, Ја завршуваме 2020 година во сенка на пандемијата на КОВИД – 19, позади нас оставаме една тешка година која бараше од це

17 август, 2020

НСДП: Оваа учебна година да се прескокне

СООПШТЕНИЕ ЗА МЕДИУМИТЕ И ЈАВНОСТА: Во пресрет на први септември, денот кога започнува учебната година и носењето на одлука за начинот на кој ќе

12 јули, 2020

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

Изминативе три ипол години успеавме да отвориме нова страница во историјата на државата, се надминаа билатералните спорови со соседните земји,

6 јули, 2020

НСДП: Еколошки мерки од полза за граѓаните и за стопанството

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајкоски: Обновливите извори на енергија за мн

25 јуни, 2020

Мисовски: Подвиткан под бремето на криминалците Мицковски не може да се исправи пред јавноста

„Пораките за обнова на земјата кои ги упатува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, се пораки на политичар кој се крие, кој бега, кој се плаши, к

24 јуни, 2020

НСДП: Изборната кампања да биде политички натпревар на идеи и програми

Соопштение за медиумите и јавноста: На првиот ден од изборната кампања на предвремените парламентарни избори кои треба  доведат до политичка в

12 јуни, 2020

НСДП: Нема потреба од продолжување на вонредната состојба, брзи избори се излезно решение

Соопштение за медиумите и јавноста: До политичка влада која ќе сноси целосна одговорност за состојбите во државата може да се дојде единствено п

18 мај, 2020

Неопходно е брзо одржување на парламентарни избори

Соопштение за медиумите и јавноста: Што побрзо одржување на парламентарните избори во Северна Македонија е неопходно. Од уставно-правен аспект

8 мај, 2020

ВМРО-ДПМНЕ преку својот министер во МВР прави сѐ за да ги пролонгира изборите

Соопштение за медиумите и јавноста: Последните настани поврзани со организирањето на прослава за Денот на полицијаците и масовниот верски наст

1 мај, 2020

НСДП им го честита на граѓаните 1 Мај-Меѓународниот ден на трудот

НСДП на сите граѓани на Република Северна Македонија им го честита 1 Мај- Меѓународниот ден на трудот, притоа изразувајќи желби за понатамошно за

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство