Соопштенија

7 декември, 2016

По 11-ти декември да дојде до финансиско обесштетување на граѓаните за приватизацијата на „Македонски телеком“

Соопштение за јавноста и медиумите: По 11 декември со започнувањето на процесите на демонтажа на авторитарниот систем на ВМРО-ДПМНЕ,односно на в

7 декември, 2016

Граѓаните да го преселат Груевски таму каде што му е местото – во затвор

Соопштение за медиумите и јавноста: Како што наближува денот на изборната пресметка, автократот Никола Груевски сфаќа дека сериозно е разнишан

30 ноември, 2016

Мисовки до Груевски: Народот е охрабрен и на 11 декември ќе ја одреди твојата политичка судбина, заминуваш во историјата

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во четвртата изборна единица, Горан Мисовски, во рамки на к

24 ноември, 2016

На Груевски после 10 години му текна дека Могила нема вода

Соопштение за медиумите и јавноста: Без срам и образ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во зенитот на својата политичка кариера продолжува да сее ветер и м

23 ноември, 2016

Ишаран партискиот штаб на НСДП во Аеродром

Соопштение за медиумите и јавноста: Изборниот штаб на НСДП во скопската општина Аеродром, лоциран во трговскиот центар Бисер, ноќеска беше исшара

19 ноември, 2016

Изборите на 11 декември имаат референдумско значење за државата

Соопштение за медиумите и јавноста: Предвремените парламентарни избори на 11 декември имаат референдумско значење за државата. Граѓаните се исп

4 ноември, 2016

Делегација на НСДП-Прилеп положи свежо цвеќе по повод Денот на ослободувањето на градот Прилеп

Делегација на НСДП Прилеп по повод одбележувањето на 3-ти Ноември „Денот на ослободувањето на Прилеп“ положи свежо цвеќе пред спомен обележјата н

4 ноември, 2016

НСДП ја потпиша декларацијата за измена на Законот за абортус

Вчера, Претседателот на НСДП, Тито Петковски во партиските простории оствари средба со преставничката на „Платформата за родова еднаквост“ Снешка

25 октомври, 2016

Наследството од историското ВМРО пропагандно го присвоијa

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: НСДП продожува со партиските активности во пресрет на претстојните парламентарни избори. Во петокот (21.10

21 октомври, 2016

Додека Груевски е на слобода ќе има политичко самоволие и неизвршување на судски наредби

Соопштение за медиумите и јавноста: Шефот на централниот изборен штаб на НСДП, Горан Мисовски, во пресрет на предвремените парламентарни избори

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство