Говори

27 јули, 2022

Обраќање на потпретседателот на Собранието Мисовски на отворањето на 52. Републички фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“

Почитувана министерка за култура, г-ѓа Бисера Костадиновска-Стојчевска, Почитувани колеги пратеници, Почитуван градонача

7 јули, 2022

Обраќање на потпретседателот на Собранието Мисовски на Балканскиот фестивал на народни песни и игри 2022 година

Почитувана министерка за култура, г-ѓа Бисера Костадиновска-Стојчевска, Почитуван градоначалник на Охрид, г.  Кирил Пецаков, Почитуван дир

1 септември, 2020

Мисовски: Оваа Влада ќе трае, следува период на трансформација и европеизација на државата

Говор на потпретседателот на НСДП и пратеник во Собранието г.Горан Мисовски на седницата за избор на Влада на Република Северна Македонија Бла

2 август, 2020

ОБРАЌАЊЕ НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИСОВСКИ НА СВЕЧЕНОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 2 АВГУСТ – ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

Недела, 2 август 2020, Мечкин Камен, Крушево Почитувана потпретседателка на Владата на Република Северна Македонија, г-ѓа Шеќеринска, Почитувани

22 јули, 2020

ОБРАЌАЊЕ НА Г. ГОРАН МИСОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НА ТЕМА „ИЗГЛЕДИТЕ НА РЕГИОНАЛНАТА СОРАБОТКА ПО ПАНДЕМИЈАТА: ВРЕМЕ НА ПОГОЛЕМА ИНТЕГРАЦИЈА?“

 Седма седница на ПС на ПСЈИЕ, Приштина 19 - 24 јуни 2020  Почитувана г-ѓа Османи, Почитувани колеги,  Дами и господа, Дозволете во име на прет

9 мај, 2020

ПЕТКОВСКИ: ЧЕСТИТ 9-ТИ МАЈ, ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

На денешен ден 1945 година, во Берлин, во Главниот штаб на Советската армија, беше потпишана безусловна и целосна капитулација на вооружените с

18 февруари, 2020

Мираковска од маршот „Чекориме за правда“: Како законодавна власт го поправивме системот, сега се судовите на ред да донесат правда

Обраќање, Соња Мираковска, пратеничка од НСДП и парламентарното мнозинство предводено од СДСМ Ми претставува чест што денеска ќе говорам на овој

13 мај, 2019

ОБРАЌАЊЕ НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИСОВСКИ НА ГЕНЕРАЛНАТА КОМИСИЈА ЗА ПРАВДА, ВНАТРЕШНИ РАБОТИ И БЕЗБЕДНОСНА СОРАБОТКА НА ПС НА ПСЈИЕ НА ТЕМА: „БОРБА ПРОТИВ ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ ВО ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА“

Генералната комисија за правда, внатрешни работи и безбедносна соработка во рамките на редовната работа на Парламентарното собрание на Процесот з

3 декември, 2018

Мисовски до ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ги украде парите и избега во Унгарија, а вие лајкови му ставате

Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, од собраниската говорница им се обрати на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и им рече дека пребеганиот екс премиер, Н

18 декември, 2017

НСДП прослави 12 години од основањето на партијата. Лидерот Тито Петковски порача: Живеачката за прв пат стана поважна од митологијата

НСДП денеска во хотелот ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА, во Скопје, прослави 12 години од основањето на партијата. На прославата свое свечено обраќање пред чле

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство