Прес конференции

2 јули, 2022

Премиерот Ковачевски: Одлуката за нашата иднина ќе ја донесеме заеднички, согласно стратешките интереси на земјата и на сите граѓани

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска одржа координативна средба со членовите на владината ко

15 март, 2020

Здрaвјето на граѓаните е на прво место и така ќе постапуваме

Одговор на новинарски прашања, Соња Мираковска, потпретседателка на НСДП од коалицијата „Можеме“ ,,Состојбата интензивно се следи и од

15 март, 2020

Продолжуваме со длабоки реформи во правосудството, ефикасно прочистување на судии и обвинители

Прес- конференција, Соња Мираковска, потпретседателка на НСДП од коалицијата „Можеме“ Коалицијата „Можеме“ носи ред, дисциплина и правда

13 март, 2020

Мираковска од коалиција „Можеме“: Близу 6 милијарди евра на располагање преку членството во ЕУ и НАТО

13.03.2020 Прес- конференција, Соња Мираковска, потпретседателка на НСДП, од коалицијата „Можеме“ Почитувани граѓани, почитувани

25 февруари, 2020

Мираковска: Стравот и паниката во ВМРО-ДПМНЕ кулминираат, Мицкоски не успеа да ги изврши наредбите на шефот од Будимпешта

Прес-конференција на потпретседателката на НСДП, Соња Мираковска: Почитувани граѓани, почитувани новинари,   Во ВМРО-ДПМНЕ стравот и паниката од

16 мај, 2019

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ДИРЕКТОРКАТА БОШКОВСКА-ЈАНКОВСКИ ЗА СТРАТЕШКИТЕ И ТЕКОВНИ АКТИВНОСТИ НА ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР

Прес конференција на Директорката на Централен регистар - Марија Бошковска-Јанковски: На прес-конференцијата беа истакнати стратешките и тековни

11 април, 2019

Пендаровски: Модернизација на армијата и европски услови за војниците се мој врвен приоритет

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател, Скопје, 10.04.2019 Почитувани медиуми, Денеска сакам да ги претстава

12 октомври, 2018

Упатувам апел до пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат волјата на граѓаните и заеднички да обезбедиме европска иднина за сите

Прес-конференција на потпретседателот на НСДП и потпретседател на Собранието на Република Македонија, Горан Мисовски: Почитувани граѓани, почи

3 април, 2015

ОСТАВКА НА ВЛАДАТА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДРЖАВАТА КАКО УСЛОВ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА СОСТОЈБИТЕ ВО ДРЖАВАТА

Прес-конференција на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Концепт за излез од политичката криза I. Преку авторитарниот модел на владеење што г

23 јануари, 2015

РАТКО ПАВЛОВСКИ: ВРИЕ ВО УЧИЛИШТАТА ВО КРИВА ПАЛАНКА

Прес-конференција на Ратко Павловски, член на Советот на општина Крива Паланка од НСДП Почитувани граѓани, Сакаме да ве информираме дека врие в

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство