Интервјуа

5 август, 2022

Горан Мисовски: ВМРО-ДПМНЕ го промаши возот за НАТО, за жал и за европската интеграција

ИНТЕРВЈУ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ ЗА ПОРТАЛОТ ПРЕС24.МК Поттикнувањето на интермакедонската омраза произлегува од безидејн

29 јуни, 2022

МИРАКОВСКА: ЕП ДАВА ЈАСНА ПОДДРШКА НА ЗЕМЈАВА ЗА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈАТА – ВО ДОНЕСЕНИОТ ДОКУМЕНТ ВНЕСЕНИ МАКЕДОНСКИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ

-На 19-тиот состанок на мешовитиот парламентарен Комитет донесовме важни препораки за нашата земја, важни за одностите помеѓу Македонија и Европската

26 ноември, 2021

Мисовски: Парламентот има стабилно мнозинство и полноправно одлучува

Минатата година граѓаните се изјаснија, ни дадоа мандат. Ви тврдам дека имаме парламентарно мнозинство и можеме полноправно да одлучуваме. Очекуваме А

22 ноември, 2021

(ВИДЕО) Петковски: Бугарија игра крајно деструктивно

„Единствената западна земја која сака Македонија да е членка на ЕУ е САД. Притисокот од САД се чувствува и во новата бугарска влада, но се чувствува и

26 октомври, 2021

Петковски за СЛОБОДНА ТВ: Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори

Претседателот на НСДП, Тито Петковски во интервју за „Утрински брифинг“ на „СЛОБОДНА ТВ“,  даде оценка за резултатите од првиот круг на локалните из

30 јули, 2021

Петковски за ТЕРА ТВ Битола: Во Скандинавија имаше забрана политичари да се кандидираат на локални избори

Претседателот на НСДП Тито Петковски беше во посета на Битола, на средба со раководствата на општинските организации, а во функција на подготовка

30 март, 2021

Трајковски за „Фактор“: Со отчетност и одговорно работење може да го изградиме секој капитален проект во државата

„АДИССДП во голема мера се трансформира и сѐ уште е во фаза на големи промени и развој кој ќе претстои во наредниот период пред сѐ во доближувањ

10 март, 2021

Трајковски: Предложивме измени на Законот за домување за решавање на проблемите со станбеното домување и диво вселените лица

Во калкулациите за што полесно надминување на негативните ефекти на пандемијата, АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор од

4 март, 2021

ПЕТКОВСКИ ЗА ТВ 24: ПОТЕГОТ НА ЗАЕВ Е ЗА ПОЧИТ ВО УСЛОВИ НА ЛОШИ МОМЕНТИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Тито Петковски претседателот на НСДП во 24 анализа рече дека денешната изгласана доверба на владата е мудар потег на Заев. Легимитетот на в

5 декември, 2020

„Само Интервју” на Канал 5 ТВ со лидерот на НСДП г.Тито Петковски

Мешовитата комисија има фалинка, и од македонска и од бугарска страна треба да инсистираме да се предложат европски историчари, за да нема прис

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство