Интервјуа

22 октомври, 2020

ИНТЕРВЈУ Бошковска-Јанковски: Со новиот портал на Централниот регистар креиравме отворени податоци

ИНТЕРВЈУ ЗА ФОКУС ТУКА: Бошковска-Јанковски: Со новиот портал на Централниот регистар креиравме отворени податоци Централниот регистар дено

22 октомври, 2020

Интервју на Тито Петковски за бугарската ТВ Европа: Каков политички симбол е 11 Октомври за Северна Македонија?

Претседателот на НСДП, Тито Петковски во интервју во емисијата „Слободна зона“, кое се емитува на бугарската телевија ТВ Европа, вели дека  11 ок

1 јули, 2020

ИНТЕРВЈУ Тито Петковски: Коалицијата „Можеме“ е доказ дека можеме граѓански, наместо етнички и националистички

Ви пренесуваме дел од интервјуто кое претседателот на НСДП, Тито Петковски го даде за Слободен Печат: Тито Петковски е доајен на македонската по

19 мај, 2020

🎥📞 ПЕТКОВСКИ: КАКВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, КАКВИ ЛИДЕРИ – НЕ МОЖЕ ТОА ДА БИДЕ СУПСТИТУТ НА СОБРАНИЕТО

Изјава за Утрински брифинг на Слободна ТВ на претседателот на НСДП, Тито Петковски  Лидерската средба е компромитација на

23 април, 2020

Петковски за Слободен печат: Џафери има уставна обврска да го свика Собранието

Во интервју за Слободен печат поранешниот претседател на Собранието Тито Петковски вели дека не случајно во Уставот се предвидени само две ситуац

18 февруари, 2020

МИСОВСКИ: СО НОСЕЊЕ НА СЕТОТ ЗАКОНИ ПРАТИВМЕ ПОРАКА – ИЗВАДЕТЕ ГИ ПРЕДМЕТИТЕ ОД ФИОКА, ПРЕЗЕМЕТЕ ОДГОВОРНОСТ И СУДИТЕ СОГЛАСНО ЗАКОНИТЕ

Потпретседателот на НСДП, Горан Мисовски, гостин во Утрински брифинг на СЛОБОДНА ТВ. Линк: МИСОВСКИ: СО НОСЕЊЕ НА СЕТОТ ЗАКОНИ ПРАТИВМЕ

6 февруари, 2020

ПЕТКОВСКИ: НА СДСМ МУ ТРЕБААТ ПАРТНЕРИ, А НЕ „ПРИДРУЖНИ“ ВОКАЛИ ЗА ИЗБОРИТЕ

Кристина Атовска и Тито Петковски во Утрински брифинг, Слободна ТВ  Законот за ЈО е камен на сопнување помеѓу двете најголеми

11 декември, 2019

Петковски за изборите и ратификацијата на протоколот за НАТО

На изборната конференција на битолската НСДП, присуствуваше и претседателот на партијата Тито Петковски. Тој вели дека и тие како партија с

6 декември, 2019

МИРАКОВСКА ДО МИЛОШОСКИ: СЕ ОБИДУВАТЕ ПРЕКУ УСТАВНИТЕ СУДИИ ДА ВИДИТЕ ДАЛИ СЕ УШТЕ ИМАТЕ ВЛИЈАНИЕ

Претседателката на законодавно-правната комисија во Собранието Соња Мираковска, во денешната емисија Вин-вин објасни дека тоа вчера што се случил

10 јули, 2019

БОШКОВСКА-ЈАНКОВСКИ: СО РЕГИСТАРОТ НА ВИСТИНСКИ СОПСТВЕНИЦИ, ЦР ЌЕ СЕ ВКЛУЧИ ВО БОРБАТА ПРОТИВ ПЕРЕЊЕТО ПАРИ И ФИНАНСИРАЊЕТО ТЕРОРИЗАМ

Интервју на директорката на Централниот регистар на Северна Македонија, Марија Бошковска Јанковски за Стандард.мк: Од вашето преземање на функ

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство