Видео

3 ноември, 2014

Стефановски поставуваше советнички прашања во Советот на општина Кочани

Советникот од НСДП во Советот на општина Кочани, Сашко Стефановски поставуваше советнички прашања, а во прилог ја пренесуваме дебатата која беше

22 октомври, 2014

Котески: Казната за непрописно паркирање не важи за градоначалникот на Битола

На денешната седница на советот на општина Битола, советникот од НСДП Благојче Котевски со фотографии в рака постави неколку прашања за како што

22 април, 2014

Пендаровски: Тежок изборен фалсификат со 80 до 100 илјади украдени гласови

На градскиот плоштад во Куманово, вчеранавечер Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија одржа централен митинг, на кој говореа Претседателот на

8 април, 2014

НА 13 АПРИЛ, ВРЕМЕ Е ОТВОРИМЕ НОВА СТРАНИЦА ОД МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА

Со овации на преполниот плоштад во Кичево вечерва беше пречекан претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. - Вие најдобро ја знаете разликата.

8 април, 2014

СТЕВО: ЌЕ БИДАМ ВИСТИНСКИ ЧУВАР НА МИРОТ

Средби на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во скопските општини Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ги продолжи средбите со гр

7 април, 2014

СТЕВО: ОПОЗИЦИЈАТА ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ, ПОБЕДАТА СЕ БЛИЖИ

Обраќање на кандидатот за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски Добровечер, поздрав до цела Македонија, до сите што се овде, до с

6 април, 2014

(ВИДЕО) Пендаровски: Не сум продукт од ничиј партиски инкубатор

Кандидатот на СДСМ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека не му е хе

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство