Видео

15 декември, 2015

НСДП ГИ ПОВИКУВА СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ДА ГИ СЛУШНАТ ОДГОВОРИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ ДАДЕНИ НА АНКЕТНАТА КОМИСИЈА

Соопштение за јавноста и медиумите: Со оглед на тоа дека Никола Груевски вчера одлучи своите одговори на прашањата на членовите на Анкетната коми

30 ноември, 2015

МИСОВСКИ ДО ГРУЕВСКИ, КАЖЕТЕ КОЈА СТРАНСКА СЛУЖБА ГО СПРОВЕЛА НЕЛЕГАЛНОТО ПРИСЛУЖУВАЊЕ, ДАЛИ ВИЕ СТЕ ОРГАНИЗАТОР НА НАПАДОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ЗОШТО ГО КРИЕВТЕ МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА?

Пратеникот во Собранието на Република Македонија од НСДП, Горан Мисовски на денешната седница на премиерот му постави три пратенички прашања кои

30 мај, 2015

Стефановски за купувањето на новото возило на општина Кочани: Дали лично градоначалникот определува како ќе ги троши парите од граѓаните, по негова желба?

(ТЕКСТОТ Е ПРЕВЗЕМЕН ОД КАНАЛ8 ТВ) Дискусија на Претседателот на ОО на НСДП Кочани и советник во Советот на општината, проф. Сашко Стефановски Бе

11 февруари, 2015

Дебата помеѓу лидерот на НСДП, Тито Петковски и проф. Владимир Пивоваров: Зошто власта не спроведува истрага, а тврди дека прислушкувањето е дел на странски служби

Дебата на НОВА ТВ помеѓу лидерот на НСДП, Тито Петковски и проф. Владимир Пивоваров: Зошто власта не спроведува истрага, а тврди дека прислушкува

4 декември, 2014

(ВИДЕО) КОТЕСКИ: ШТО КРИЕ ДОГОВОРОТ ЗА КУПОПРОДАЖБА НА ФК ПЕЛИСТЕР ПОМЕЃУ ОПШТИНА БИТОЛА И ЦЕРМАТ?

Прес-конференција на советникот од НСДП во Советот на општина Битола, Благојче Котески: Што е тоа, толку скандалозно во договорот за купопродажба

18 ноември, 2014

СТЕФАНОВСКИ ГОСТИН ВО ЕМИСИЈАТА ОСУМАГОЛНИК: “Маршал Тито“ или “ВМРО“

СОВЕТНИКОТ ОД НСДП ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КОЧАНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОПШТИНСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НСДП ВО ОВОЈ ГРАД ГОСТУВАШЕ ВО ЕМИСИЈАТА ОСУМАГОЛНИК

14 ноември, 2014

СТЕФАНОВСКИ: КОЧАНИ Е ГРАД СО ТРАДИЦИЈА, НЕ МОЖЕ КОЈ КАКО САКА ДА ГИ МЕНУВА ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ

ИЗЛАГАЊЕ НА СОВЕТНИКОТ ОД НСДП, САШКО СТЕФАНОВСКИ ВО ВРСКА СО ПРОМЕНА НА ИМИЊАТА НА УЛИЦИТЕ ВО КОЧАНИ -Вие госпоѓо советничке Марија Ананијева

5 ноември, 2014

СТЕФАНОВСКИ: ИЗГРАДБАТА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ КОН КОЧАНИ Е ПОЛОШО РЕШЕНИЕ ОД АВТОПАТ

Советникот од НСДП во Советот на општина Кочани гостин во дебатната емисија ОСУМАГОЛНИК на КАНАЛ8 ТВ, емиијата ви ја пренесуваме во целост: Ос

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство