Видео

3 јули, 2020

Мираковска: За четири години ќе вложиме 800 милиони евра во земјоделството

„Во изминатиов период вложивме над 430 милиони евра во земјоделството, за земјоделците да добијат повисоки цени, за да биде испочитувана нивната

1 јули, 2020

Мисовски до Силјановска: Кога ќе се исправите и извините за организираниот обид за убиство на пратениците во Собранието, организиран од партијата која ја поддржувате?

Горан Мисовски, потпретседател на НСДП и кандидат за пратеник во Изборната единица 1 до Гордана Силјановска: Почитувана професорке Силјановска,

1 јули, 2020

Мираковска: Ги поставивме темелите на судството во кое нема да има селективна правда

Ги поставивме темелите на судството во кое нема да има селективна правда. #Можеме #СДСМ #НСДП [video width="500" height="336" mp4="https://dev.

29 јуни, 2020

(ВИДЕО) МИРАКОВСКА ГОСТИНКА ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ДНЕВНИК НА СИТЕЛ ТВ

Директно вклучување во централниот дневник на СИТЕЛ ТВ од Гевгелија на носителката на листата за пратеници од коалицијата Можеме и потпретседател

28 јуни, 2020

(ВИДЕО) Мираковска од Струмица: Борбата за поголеми права на жените никогаш не престанува

Борбата за поголеми права на жените никогаш не престанува. Тоа е жива материја. Тоа го докажавме со бројни наши дела. Но тука нема да застанеме.

27 јуни, 2020

(ВИДЕО) МИРАКОВСКА ВО ПОСЕТА НА КАВАДАРЦИ

Посетата на Кавадарци ја искористивме да поразговараме со еснафот од чаршијата. Потоа го посетивме и селото Марена во кое минатата година направи

27 јуни, 2020

(ВИДЕО) МИРАКОВСКА ВО НЕГОТИНО И ДЕМИР КАПИЈА: ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НЕ СМЕЕ ДА БИДАТ ПРЕДМЕТ НА ПРЕДИЗБОРНО ПАЗАРЕЊЕ

Потпретседателката на НСДП и носителка од коалицијата „Можеме“ во изборната единица 4, Соња Мираковска вечера ги посети општините Неготино и Деми

26 јуни, 2020

МИРАКОВСКА НА СРЕДБИ СО ГРАЃАНИТЕ ВО ОПШТИНИТЕ КРИВОГАШТАНИ, МОГИЛА И НОВАЦИ

[video width="500" height="336" mp4="https://dev.nsdp.org.mk/wp-content/uploads/2020/06/video-3997fab17120478b61c2330627c59d1d-V-2.mp4"][/video]

20 септември, 2016

Стефановски за долговите во основните и средните училишта во Кочани

Во прилог ви го пренесуваме видеото од дискусијата на советникот од НСДП во Советот на општина Кочани, Сашко Стефановски:

24 јуни, 2016

Советникот од НСДП во општина Кочани со забелешки за патната инфраструктура во општината

Советникот од НСДП во Советот на општина Кочани, Сашко Стефановски, со најмногу забелешки за работата на градоначалникот и локалната самоупр

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство