Избор на уредникот

21 март, 2014

СТУДИО НА НОВА СО КИМ МЕХМЕТИ И ТИТО ПЕТКОВСКИ

Студио на НОВА со Ким Мехмети и Тито Петковски – Што знача пораките на Заев кон Тачи? Дали Заев треба да ги смени Макрадули, Ивановски и Станкови

20 март, 2014

ВО ИЗЈАВА ЗА УТРИНСКИ ВЕСНИК: Тито Петковски му кажа збогум на Собранието

Изјава за дневниот весник „Утрински весник“ на лидерот на НСДП, Тито Петковски: (Дел од текстот пренесен во дневниот весник „Утрински весник“) Ли

17 март, 2014

На кафе со: Благојче Котески – претседател на НСДП–Битола

Интервју за satelite.com.mk на Пертседателот на ОО на НСДП-Битола, Благојче Котески: Новинар: Младен Ѓоргиевски Веќе подолго време ја следам пол

15 март, 2014

ТРИБИНА НА НСДП ВО БИТОЛА „ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА Е ВО РАЦЕТЕ НА ГРАЃАНИТЕ“

Претстојните редовни претседателски и предвремени парламентарни избори и можните импликации од нив, беше темата на трибината што во петокот навеч

12 март, 2014

ТАМАРА БААРА: Декларацијата за фер избори да биде основа за начинот на функционирање на помладоците во текот на целата изборна кампањa

Обраќање на Тамара Баара, претседател на НСДМ на Иницијативата за потпишување на Декларацијата за фер и демократски избори меѓу политичките подм

10 март, 2014

Економскиот патриотизам на Груевски постои само во скапите реклами на Владата

Соопштение за медиумите и јавноста: Економскиот патриотизам на Груевски и неговата влада уште еднаш се потврдува дека постои само во скапите рек

5 март, 2014

МИСОВСКИ: ДПМНЕ и ДУИ го реализираат завршниот чин на измамничката тактика

Собрание на РМ, Говор на Координаторот на Пратеничката група на НСДП, Горан Мисовски, во врска со точката за распуштање на Собранието на Републик

4 март, 2014

ПЕТКОВСКИ: Утрешната седница на Собранието ќе биде само завршен чин на измамничката тактика на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Прес-конференција на Претседателот на НСДП, г-дин Тито Петковски: Почитувани, Однесувањето на владеачките партии во последните неколку месеци и

1 март, 2014

НСДП ќе го поддржи Пендаровски на претседателските избори

Соопштение за медиумите и јавноста: Централниот одбор на НСДП денеска едногласно одлучи на претстојните претседателски избори да го поддржи канд

25 јули, 2013

Петковски: Премиерот мисли само на избори, а не каде оди Македонија

Интервју за РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА на претседателот на НСДП, г-дин Тито Петковски:   Премиерот Груевски не сака да се реши проблемот со името, нег

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство