Избор на уредникот

11 јануари, 2022

Петковски за Слободен печат: По фијаското кај Радев, очекувано е Петков да не дојде во Скопје, короната е само оправдание

Бугарскиот претседател Румен Радев со вчерашниот Совет за безбедност ги спушти не само очекувањата во Македонија, туку и политичките стандарди на прем

26 ноември, 2021

Мисовски: Парламентот има стабилно мнозинство и полноправно одлучува

Минатата година граѓаните се изјаснија, ни дадоа мандат. Ви тврдам дека имаме парламентарно мнозинство и можеме полноправно да одлучуваме. Очекуваме А

22 ноември, 2021

(ВИДЕО) Петковски: Бугарија игра крајно деструктивно

„Единствената западна земја која сака Македонија да е членка на ЕУ е САД. Притисокот од САД се чувствува и во новата бугарска влада, но се чувствува и

27 октомври, 2021

(ВИДЕО) Петковски: Христо Кондовски е најдоброто за Битола

„Како треба да изгледа градоначалник на еден голем град, како што е Битола, тоа е Христо Кондовски, затоа што зад себе има богато искуство во бизнисот

26 октомври, 2021

Петковски за СЛОБОДНА ТВ: Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори

Претседателот на НСДП, Тито Петковски во интервју за „Утрински брифинг“ на „СЛОБОДНА ТВ“,  даде оценка за резултатите од првиот круг на локалните из

20 октомври, 2021

НСДП ги повикува граѓаните во вториот изборен круг својaта поддршка да ја дадат на коалицијата „Најдоброто за мојата општина“

НСДП на овие локални избори одлучи да биде дел од коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, група на прогресивни политички партии кои со своите

13 октомври, 2021

Средба на претседателот Петковски со Даниел Крстевски, кандидат за градоначалник на Ранковце

Претседателот на НСДП, Тито Петковски заедно со кандидатот за советник од НСДП, Горан Младеновски денес остварија средба со кандидатот за градоначални

9 октомври, 2021

Трајковски и Мисовски се сретнаа со раководството на ОО НСДП во Охрид

Организацискиот секретар Кристијан Трајковски и потпретседателот Горан Мисовски се сретнаа со реаководството на НСДП во Охрид и кандидатката за член в

4 октомври, 2021

Организацискиот секретар Трајковски и потпретседателот Мисовски на средба со ОО на НСДП во Тетово

Органзиацискиот секретар Кристијан Трајковски и потпретседателот Горан Мисовски, пред почетокот на централниот митинг на коалицијата „Најдоброто за мо

2 октомври, 2021

Претседателот Петковски на средба со членовите и симпатизерите во општина Карпош

Претседателот на НСДП Тито Петковски заедно со организацискиот секретар Кристијан Трајковски и секретарот за меѓународна соработка Стојанче Манев се с

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство