Избор на уредникот

3 јули, 2020

Мисовски: Мицкоски е пред дебакл, завршува борбата за амнесија на криминалот на Груевски

„ВМРО-ДПМНЕ цврсто чекори кон дебакл. Го имаме лузерскиот тандем на Мицкоски и Силјановска кои ја водат борбата за амнестија на криминалот на Г

1 јули, 2020

ИНТЕРВЈУ Тито Петковски: Коалицијата „Можеме“ е доказ дека можеме граѓански, наместо етнички и националистички

Ви пренесуваме дел од интервјуто кое претседателот на НСДП, Тито Петковски го даде за Слободен Печат: Тито Петковски е доајен на македонската по

29 јуни, 2020

НСДП: Повисоки и стабилни плати за работниците

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајковски:  Нова социјалдемократка партија од

25 јуни, 2020

Мисовски: Подвиткан под бремето на криминалците Мицковски не може да се исправи пред јавноста

„Пораките за обнова на земјата кои ги упатува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, се пораки на политичар кој се крие, кој бега, кој се плаши, к

24 јуни, 2020

НСДП: Изборната кампања да биде политички натпревар на идеи и програми

Соопштение за медиумите и јавноста: На првиот ден од изборната кампања на предвремените парламентарни избори кои треба  доведат до политичка в

18 мај, 2020

Неопходно е брзо одржување на парламентарни избори

Соопштение за медиумите и јавноста: Што побрзо одржување на парламентарните избори во Северна Македонија е неопходно. Од уставно-правен аспект

27 април, 2020

ПЕТКОВСКИ: Обидот за државен удар на 27 април 2017 година остави трајни последици врз демократскиот развој на македонското општество и политичкиот плурализам

Тито Петковски, претседател на НСДП, став во врска со 27ми април Во историјата на една нација постојат датуми кои по својата суштина и значење

15 март, 2020

Продолжуваме со длабоки реформи во правосудството, ефикасно прочистување на судии и обвинители

Прес- конференција, Соња Мираковска, потпретседателка на НСДП од коалицијата „Можеме“ Коалицијата „Можеме“ носи ред, дисциплина и правда

11 март, 2020

Горан Мисовски и Соња Мираковска кандидати за пратеници од НСДП

Соопштение за медиумите и јавноста: НСДП донесе одлука за продолжување на соработката со досегашните коалициски партнери и заеднички настап на

25 февруари, 2020

Мираковска: Стравот и паниката во ВМРО-ДПМНЕ кулминираат, Мицкоски не успеа да ги изврши наредбите на шефот од Будимпешта

Прес-конференција на потпретседателката на НСДП, Соња Мираковска: Почитувани граѓани, почитувани новинари,   Во ВМРО-ДПМНЕ стравот и паниката од

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство