Избор на уредникот

5 декември, 2020

„Само Интервју” на Канал 5 ТВ со лидерот на НСДП г.Тито Петковски

Мешовитата комисија има фалинка, и од македонска и од бугарска страна треба да инсистираме да се предложат европски историчари, за да нема прис

27 ноември, 2020

Петковски за ФОКУС: Заев сака да ја надмине блокадата, но Бугарија тешко ќе попушти пред изборите

Целта на интервјуто на премиерот Зоран Заев на БГНЕС беше во функција да се деблокира процесот на евроинтеграции, но не верувам дека Бугарија ќ

22 октомври, 2020

Интервју на Тито Петковски за бугарската ТВ Европа: Каков политички симбол е 11 Октомври за Северна Македонија?

Претседателот на НСДП, Тито Петковски во интервју во емисијата „Слободна зона“, кое се емитува на бугарската телевија ТВ Европа, вели дека  11 ок

5 октомври, 2020

УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИК-ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СОБРАНИЕТО МИЛКОВСКИ НА Е-КОНФЕРЕНЦИЈА

Заменик-генералниот секретар на Собранието, Мики Милковски, денеска учествуваше на Е-конференција на тема: „Отворено владино партнерство – дијало

1 септември, 2020

Мисовски: Оваа Влада ќе трае, следува период на трансформација и европеизација на државата

Говор на потпретседателот на НСДП и пратеник во Собранието г.Горан Мисовски на седницата за избор на Влада на Република Северна Македонија Бла

17 август, 2020

НСДП: Оваа учебна година да се прескокне

СООПШТЕНИЕ ЗА МЕДИУМИТЕ И ЈАВНОСТА: Во пресрет на први септември, денот кога започнува учебната година и носењето на одлука за начинот на кој ќе

22 јули, 2020

ОБРАЌАЊЕ НА Г. ГОРАН МИСОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НА ТЕМА „ИЗГЛЕДИТЕ НА РЕГИОНАЛНАТА СОРАБОТКА ПО ПАНДЕМИЈАТА: ВРЕМЕ НА ПОГОЛЕМА ИНТЕГРАЦИЈА?“

 Седма седница на ПС на ПСЈИЕ, Приштина 19 - 24 јуни 2020  Почитувана г-ѓа Османи, Почитувани колеги,  Дами и господа, Дозволете во име на прет

10 јули, 2020

Трајковски: Да не дозволиме со седење дома на 15 јули да пропаднеме во амбисот на национализмот и етничките поделби

„Коалицијата „Можеме“ е сојуз на прогресивни политички партии кои државата ја туркаат напред, кои ги решија стратегиските прашања и ги поставиј

8 јули, 2020

Мисовски во општина Центар: ОДЛУЧНО И ЧЕСНО ќе се бориме за динамичен економски развој, ефикасна даночна политика и социјална правда

🔴Мисовски во општина Центар❗ 📍ОДЛУЧНО И ЧЕСНО ќе се бориме за динамичен економски развој, ефикасна даночна политика и социјална правда❗ #МОЖЕМЕ

3 јули, 2020

Мисовски: Мицкоски беше пред Собранието кога организираа обид за убиство на пратениците, само за кеш и власт!

Кандидатот за пратеник на коалицијата „Можеме“ за првата изборна единица, Горан Мисовски ги памети како пратеник ужасите од времето на владеењето

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство