Активности

4 ноември, 2020

НСДП ПРИЛЕП: Положување на свежо цвеќе по повод 3 Ноември, 76-годишнина од ослободување на Прилеп

Фотофалерија од положувањето на свежо цвеќе по повод 3 Ноември -Денот на ослободувањето на градот херој Прилеп, од страна на претседателката на Н

19 октомври, 2020

Избрано ново раководство на НСДП во општина Карпош❗

Со почитување на сите мерки и протоколи за заштита и спречување на ширењето на КОВИД 19, општинската организација на НСДП од општина Карпош денес

12 октомври, 2020

ДЕЛЕГАЦИЈА НА НСДП ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕН-КОСТУРНИЦА ВО КУМАНОВО ПО ПОВОД ДЕНОТ НА НАРОДНОТО ВОСТАНИЕ „11 ОКТОМВРИ“

По повод 11 Октомври - Ден на народното востание, делегација на ОО НСДП Куманово предводена од заменик министерот за економија и член на Извршнио

5 октомври, 2020

УЧЕСТВО НА ЗАМЕНИК-ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СОБРАНИЕТО МИЛКОВСКИ НА Е-КОНФЕРЕНЦИЈА

Заменик-генералниот секретар на Собранието, Мики Милковски, денеска учествуваше на Е-конференција на тема: „Отворено владино партнерство – дијало

25 септември, 2020

Кирил Гајдов претседател на ОО на НСДП Велес избран за Претседател на Советот на општина Велес

Членовите на Советот на Општина Велес, на вчерашната 61 седница со мнозинство гласови, го избраа 47 годишниот Kирил Гајдов за нов претседател кој

26 јули, 2020

Потпретседателот на Собранието г.Мисовски положи свежо цвеќе во знак на почит и сеќавање на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година

Горан Мисовски, потпретседател на Собранието на РСМ ја предводеше делегацијата на положување цвеќе по повод 57 години од катастрофалниот земјотре

26 јули, 2020

Министерката Апостолска дел од делегација на Владата положија цвеќе на Споменикот на жртвите од земјотресот кој го погоди Скопје во 1963 година.

Делегација на Владата на Република Северна Македонија, предводена од заменичката на Претседателот на Владата задолжена за економски прашања, Мила

22 јули, 2020

ОБРАЌАЊЕ НА Г. ГОРАН МИСОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НА ТЕМА „ИЗГЛЕДИТЕ НА РЕГИОНАЛНАТА СОРАБОТКА ПО ПАНДЕМИЈАТА: ВРЕМЕ НА ПОГОЛЕМА ИНТЕГРАЦИЈА?“

 Седма седница на ПС на ПСЈИЕ, Приштина 19 - 24 јуни 2020  Почитувана г-ѓа Османи, Почитувани колеги,  Дами и господа, Дозволете во име на прет

12 јули, 2020

Мисовски: Гласот за бројот 3 е глас за европска и модерна држава

Гласот за бројот 3 е глас за европска и модерна држава во која се почитуваат правото и правдата! Можеме уште подобро и уште повеќе! Ти одлучу

12 јули, 2020

Мираковска: Не молчете кога е ваш ред да зборувате, излези и гласај!

Не молчете кога е ваш ред да зборувате. Ти одлучуваш. Без твојот глас нема да се оствари она што го очекуваш. Излези и гласај на безбедно гласање

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство