Изјави за медиуми

28 мај, 2014

ЗАЕВ: НЕМА УЧЕСТВО ВО ПАРЛАМЕНТ ШТО НЕ Е ВОЛЈА НА ГРАЃАНИТЕ

Изјава за медиумите на лидерот на опозицијата, г-дин Зоран Заев во врска со поднесувањето на оставките на избраните пратеници во Собранието на Ре

14 април, 2014

ПЕНДАРОВСКИ: БОРБАТА НЕ Е ЗАВРШЕНА

Изјава за медиуми, Кандидат за претседател, Стево Пендаровски Скопје, 13.04.2014 год. Почитувани, На крајот од денешниот изборен ден сакам да

28 март, 2014

МИЛКОВСКИ: „Пред аргументите и боговите молчат“, Антикорупциската комисија немаше опција за поинакво решение

Изјава на советникот од НСДП во Советот на општина Ранковце во врска со предлогот на ДКСК за разрешување на директорката на ООУ „Христијан Тод

20 март, 2014

ВО ИЗЈАВА ЗА УТРИНСКИ ВЕСНИК: Тито Петковски му кажа збогум на Собранието

Изјава за дневниот весник „Утрински весник“ на лидерот на НСДП, Тито Петковски: (Дел од текстот пренесен во дневниот весник „Утрински весник“) Ли

13 март, 2014

2013 ГОДИНА НА ИНВЕСТИЦИСКИ ПЛАН Е ПРОМАШЕНА ГОДИНА ЗА ТРАЈАНОВСКИ И ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Изјава за медиуми, доц.д-р Предраг Трпески, советник од НСДП во Совет на Град Скопје Почитувани, Денес Градоначалникот Трајановски до Советот на

3 март, 2014

АЦЕВСКИ: Груевски го призна поразот на владините политики во делот на енергетиката

Изјава за дневниот весник „Слободен печат“ на потпретседателот на НСДП, проф.д-р Николче Ацевски:    Универзитетскиот професор по електротехника

20 февруари, 2014

МИЛКОВСКИ: Народски кажано сакаат да им го земат лебот на околу 50-60 фамилии во Ранковце кои егзистираат од ископот на кварц

Ранковце, Изјава за порталот Мактел на советникот од НСДП во Советот на општина Ранковце, м-р Мики Милковски во врска со акцијата на МВР за одзем

10 февруари, 2014

НСДП предлага зголемување за 50% на средствата за енергетска сиромаштија

Изјава за порталот МАКТЕЛ на потпретседателот на НСДП, проф.д-р Николче Ацевски:  Според НСДП, мерки на СДСМ за ослободувањето на корисниците на

21 јануари, 2014

ДОЦ.Д-Р ПРЕДРАГ ТРПЕСКИ: Коце Трајановски ги задолжува Скопјани 5 милиони евра

Изјава за медиуми, Совет на Град Скопје, доц.д-р Предраг Трпевски, советник во град Скопје од НСДП Почитувани, Градоначалникот Трајановски денес

15 јануари, 2014

Ацевски за МАКТЕЛ: Скандалозно е да се даваат 10,6 милиони евра за барокна фасада

Изјава за порталот maktel.mk на Потпретседателот на НСДП, проф.д-р Николче Ацевски:  Од Мактел побаравме мислење од професорот по енергетика и п

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство