Изјави за медиуми

19 октомври, 2018

Се проширува опфатот на отпис на камати на долгови, се намалуваат и трошоците на постапката

Изјава за медиумите и јавноста на потпретседателката на НСДП и заменик координатор на ПГ на СДСМ, НСДП, ЛДП и коалиционите партнери, Соња Мираков

12 септември, 2018

Мисовски: Кукавички и предавнички е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Изјава за порталот ПЛУСИНФО на потпретседателот на НСДП, Горан Мисовски: Горан Мисовски, потпретседател на Собранието, како предавнички и кука

19 март, 2017

НСДП Прилеп најостро го осудува обидот на директорот на гимназијата Мирче Ацев г- дин Кирил Николоски за инволвирање на младите и искористување во политички цели

Соопштение за јавноста и медиумите: Општинската организација НСДП Прилеп најостро го осудува обидот на директорот на гимназијата Мирче Ацев г-

7 јуни, 2016

Мисовски: Иванов си направи харакири

Изјава за порталот Плусинфо.мк на потпретседателот на НСДП и пратеник во Собранието на РМ, Горан Мисовски: Според него, единствена правна разр

7 април, 2016

(ВИДЕО) Петковски: Знаат дека ќе одат во затвор, единствена шанса е да ги фалсификуваат и овие избори

ИНТЕРВЈУ ЗА ПОРТАЛОТ А1ОН.МК НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП, ТИТО ПЕТКОВСКИ: И Груевски и Јанкуловска и Јанакиески, сите што правеле криминал, што и

11 ноември, 2015

Извештајот на ЕУ е охрабрување за Јанева да почне со работа

Соопштение за медиумите и јавноста: Условената препорака на Република Македонија, со целосно спроведување на договорот од Пржино и спроведување

5 октомври, 2015

Мисовски го повика министерот Чавков да се појави утре во Собранието и да објасни на јавноста како УБК со години беше инструментализирана за контрола на функционери, судии, обвинители и за пресмека со политички противници!

Изјава за порталот МАКТЕЛ.МК на потпретседателот на НСДП, Горан Мисовски: Содржината на „бомбите“ на Зоран Заев, во која се откриваат криминал

31 август, 2015

Петковски: Без договор за специјалниот обвинител, враќањето во парламент е само фарса

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: Бев против враќањето во Парламентот доколку не се постигне договор за Избор

10 јули, 2015

Петковски: Треба да се бара друга личност од ВМРО-ДПМНЕ за преговори

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: (Текстот превземен од порталот ви го пренесуваме во целост) Лидерот на НСД

1 јули, 2015

Петковски: Заев го губи кредибилитетот на тајните средби со Груевски

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: Тајните средби со Никола Груевски само му го рушат кредибилитетот на Зоран

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство