Изјави за медиуми

9 јули, 2020

НСДП: Економија заснована на рамномерен регионален развој

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаролот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајкоски: Економијата може да биде движечка си

3 јули, 2020

Мисовски: Мицкоски беше пред Собранието кога организираа обид за убиство на пратениците, само за кеш и власт!

Кандидатот за пратеник на коалицијата „Можеме“ за првата изборна единица, Горан Мисовски ги памети како пратеник ужасите од времето на владеењето

3 јули, 2020

Мисовски: Мицкоски е пред дебакл, завршува борбата за амнесија на криминалот на Груевски

„ВМРО-ДПМНЕ цврсто чекори кон дебакл. Го имаме лузерскиот тандем на Мицкоски и Силјановска кои ја водат борбата за амнестија на криминалот на Г

2 јули, 2020

НСДП: Квалитетно образование и задоволни просветни работници

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајкоски:  За Нова социјалдемократска партија

29 јуни, 2020

НСДП: Повисоки и стабилни плати за работниците

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајковски:  Нова социјалдемократка партија од

5 мај, 2020

Претседателот Петковски во „Слободна зона“ со Георги Коритаров на ТВ Европа на тема: Има ли социјалдемократско решение за проблемите меѓу Софија и Скопје?

Тито Петковски – претседател на НСДП и поранешен председател на македонскиот парламент ги коментира односите меѓу Република Бугарија и Република

27 април, 2020

ПЕТКОВСКИ: Обидот за државен удар на 27 април 2017 година остави трајни последици врз демократскиот развој на македонското општество и политичкиот плурализам

Тито Петковски, претседател на НСДП, став во врска со 27ми април Во историјата на една нација постојат датуми кои по својата суштина и значење

5 февруари, 2020

Петковски: Да сум на местото на Џафери, нема да распишам избори

Поранешниот претседател на парламентот смета дека е некоректно што сегашниот носител на таа функција не бил повикан на лидерската средба, на која

30 декември, 2019

НСДП БАРА ОПОЗИЦИЈАТА ДА ПРЕДЛОЖИ ДРУГ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ВО ТЕХНИЧКАТА ВЛАДА

Изјава за медиумите и јавноста, Соња Мираковска, потпретседател на НСДП и пратеник во Собранието Во врска со предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, функцијата

1 август, 2019

Петковски: Апсолутно е неприфатливо Борисов да уценува со Гоце Делчев

Изјава за веб-порталот www.plusinfo.mk на претседателот на НСДП, Тито Петковски, која Ви ја пренесуваме во целост: Поранешниот претседател на

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство