Изјави за медиуми

1 јули, 2015

Петковски: Заев го губи кредибилитетот на тајните средби со Груевски

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: Тајните средби со Никола Груевски само му го рушат кредибилитетот на Зоран

1 јули, 2015

Петковски: Заев го губи кредибилитетот на тајните средби со Груевски

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: Тајните средби со Никола Груевски само му го рушат кредибилитетот на Зоран

20 мај, 2015

Контра-митинзите и контра-камповите се изнудена „љубов“ кон Груевски

Соопштение за медиумите и јавноста: Груевски вчера уште еднаш ги понижи граѓаните. Уцените, притисоците и заканите како метод на политичка моб

13 мај, 2015

Петковски: Не може третиот човек во полицијата да стане министер

Изјава на претседателот на НСДП, Тито Петковски, за порталот ПЛУСИНФО.МК: Поранешниот пратеник и лидер на НСДП, Тито Петковски, вели дека не м

5 март, 2015

ВЛАСТА ПРИСЛУШУВАЛА СО ГОДИНИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕТКОВСКИ МЕЃУ ПРИСЛУШУВАНИТЕ ЛИДЕРИ НА ОПОЗОЦИЈАТА

Изјава на Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на обединетата опозиција во 2014 година во врска со поднесената пријава за проширување на

6 февруари, 2015

НСДП: ИНСТИТУЦИИТЕ НЕМААТ КАПАЦИТЕТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ПОПЛАВИТЕ

Соопштение за медиумите и јавноста: Штетите кои ги предизвикаа поплавите, предизвикани од поројните дождови, во одделни региони на земјата ушт

1 февруари, 2015

ПЕТКОВСКИ: Обраќањето на Груевски кон нацијата беше само крик на исплашен човек кој многу добро знае што сѐ направил

Изјава за НОВА ТВ на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Лидерот на опозциската НСДП, Тито Петковски, пак, за „Нова“ вели дека по долго вре

23 јануари, 2015

ВЕРИЦА ХАЈБА:„ ВОВЕДУВАЊЕ НА НОВИ ЦЕНИ ЗА ПОЛУДНЕВЕН ПРЕСТОЈ НА ДЕЦА Е НЕЗАКОНСКА“

Изјава за медиумите на советничката од НСДП во Советот на општина Охрид, Верица Хајба: Согласно Законот за Локална самоуправа  и Законот

4 ноември, 2014

ЗАЕВ: НЕМА ВРАЌАЊЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ОД УТРЕ АКТИВНО СО ГРАЃАНИТЕ

Изјава за медиумите и јавноста на лидерот на опозициониот блок, Зоран Заев, по денешната средба со претседателите на НСДП, Тито Петковски и на ЛД

12 октомври, 2014

Мисовски: Цврсто стоиме зад Заев! Не верувајте на будалаштините на новинарите- измеќари на Груевски

Изјава за порталот brif.mk на потпретседателот на НСДП, Горан Мисовски: Информациите пласирани во дел од медиумите дека јас сум предводник на

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство