Активности-Стево пендаровски

2 мај, 2019

Заев, Спасовски и Пендаровски од Куманово: Имаме кандидат и концепт поздравени од светот, да си ја дозавршиме работата, Заедно Напред

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски и претседателот на СДСМ и премиер, З

2 мај, 2019

Пендаровски: Режимот не успеа да го разниша заедништвото заради граѓаните, на 5 мај да гласаме за опцијата која не носи заедно напред

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на средба со жителите на Диво Насеље, потсети на активностите на режимот на Груевски со кои

2 мај, 2019

Пендаровски на средба со граѓански активисти: Граѓанското движење е срцето на демократијата, нема да дозволиме враќање на режим

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател, поддржан од граѓаните и од 31 политичка партија денеска на средба со граѓански активисти, разговара

2 мај, 2019

Пендаровски со жителите на Липково: Нема да дозволиме нов Иванов, на 5 мај да гласаме за соживотот, за напредокот во ЕУ и НАТО

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател, поддржан од граѓаните и од 31 политичка партија на средба со жителите на Липково, порача дека на 5

2 мај, 2019

Пендаровски: Мојот концепт е заедништвото, обединети во различностите да одиме напред, кон подобра иднина, кон НАТО и ЕУ

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател, 30.04.2019, Скопје Почитувани, Мојата визија се обединети граѓани, о

30 април, 2019

Пендаровски и Шекеринска од Аеродром: На 5 мај, заедно, да избереме претседател чија единствена агенда е напредокот на државата

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски и заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, на трибина со жителите на Аеродром по

30 април, 2019

Пендаровски од Струмица: Како иден претседател иницирам и орден Борис Трајковски за развој на мултикултурно, демократско општество

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател, 29.04.2019, Струмица Од пред овој паметник за ликот и делото на претс

30 април, 2019

Иницирам воведување орден Киро Глигоров, за придонес кон мирот и безбедноста, во негова чест

Изјава за медиуми,Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател, Штип, 29.04.2019 Почитувани граѓани, Независна Македонија памети претсе

30 април, 2019

Пендаровски од Бигорски: Честит Велигден, да се обединиме и да продолжиме напред

Честит Велигден на сите граѓани, верници што го празнуваат овој голем верски празник. Велигден или воскресението Христово ја симболизира победат

28 април, 2019

Стево: Никогаш да не се повтори 27 април, да се обединиме и да продолжиме напред

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател, Скопје, 27.04.2019   Почитувани граѓани, Денешниот датум, 27 април, пред

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство