Активности-Стево пендаровски

27 април, 2019

Пендаровски: Само со меѓусебно почитување може да изградиме општество што обезбедува мир и благосостојба за сите

По повод христијанскиот празник Велики петок, кандидатот за претседател Стево Пендаровски заедно со семејството беше во посета на Марков манастир

27 април, 2019

Заев и Пендаровски од Велес: Граѓаните да донесат исправна државничка одлука, блескаво време доаѓа

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски повикаа граѓаните на масовна излезност и поддршка на опцијата За

26 април, 2019

Пендаровски: Иванов е кочничар на реформите, веднаш на почетокот од мандатот ќе ги потпишам законите што тој намерно ги кочи

Изјава за медиуми,Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Скопје, 25.04.2019 Почитувани граѓани, Ѓорге Иванов свесно ги кочи проце

25 април, 2019

Пендаровски на средба со младите: Верувам во вас и во вашиот избор, дајте им пример на повозрасните, да продолжиме заедно напред

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го на

25 април, 2019

Пендаровски: Очекувам масовна излезност и поддршка на 5 мај, за нашите млади да имаат европски живот дома

Изјава за медиуми,Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Скопје, 24.04.2019 Почитувани, Денеска организираме трибина за млади, за

24 април, 2019

Заев, Адеми и Пендаровски од Тетово: Да донесеме исправна одлука на 5 мај, резултатот ќе биде потврда за концептот Заедно Напред

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, членот на Извршниот одбор на СДСМ, Едмонд Адеми и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Тетово повикаа

23 април, 2019

Заев, Шекеринска и Пендаровски од Карпош: Назад нема, 5. мај е денот за потврда на иднината за сите Заедно Напред

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, заменик претседателката на СДСМ и вицепремиерка, Радмила Шекеринска и претседателскот кандидат, Стево

23 април, 2019

Пендаровски: Задоволен сум што граѓаните гласаа за напредок, ги разбирам и граѓаните кои не излегоа, очекувам победа на 5-ти мај

Изјава за медиумте на Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Почитувани граѓани, Сакам уште еднаш да се заблагодарам на сите он

19 април, 2019

ПЕНДАРОВСКИ: Убеден сум дека на 21 април ќе направите правилен избор и ќе гласате за број 3 да продолжиме напред

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Почитувани граѓани, Во недела, вие со вашиот глас одлучувате за сопст

19 април, 2019

Пендаровски од Гевгелија: Да гласаме за сигурна иднина на младите, Заедно Напред, за европска и напредна Република Северна Македонија!

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанска трибина во Гевгелија повика на масовна излезност во недела, на 21 април и по

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство