Активности-Стево пендаровски

17 април, 2019

Пендаровски во Дебар: Концептот едно општество е рецепт за успех, продолжуваме заедно напред за подобра, сигурна и безбедна иднина

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на Општина Дебар, каде повика на претстојните претседателс

17 април, 2019

Пендаровски во Врапчиште и Центар Жупа: Да продолжиме заедно напред, за младите да имаат исти услови како и нивните врсници во Европа

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, денеска беше помеѓу граѓаните на општина Врапчиште и Центар Жупа. Обраќајќи се до жите

17 април, 2019

Пендаровски: Членството во НАТО и ЕУ се гарант дека земјата економски ќе јакне и напредува

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Маврово –Ростуше, 16.04.2019 Почитувани медиуми, Се ближи крајот на кам

17 април, 2019

Заев и Пендаровски од Куманово, посебно до младите: Ајде во уште една акција, бидете одлучни, вие изберете го претседателот

Лидерот на владеачката коалиција и премиер, Зоран Заев и претседстелскиот кандидат, Стево Пендаровски на митингот од Куманово порачаа дека одлука

17 април, 2019

Пендаровски од Крива Паланка: Гласот за Гордана е глас за нов Иванов, да не дозволиме враќање назад

Граѓаните на Крива Паланка ја покажаа својата силна поддршка за кандидатурата на Пендаровски со масовно присуство на денешната заедничка средба

17 април, 2019

Пендаровски со жителите на Ранковце: Заедно напред, за број 3, да го забрзаме развојот и интеграцијата во ЕУ и НАТО

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на средба со жителите на Ранковце побара поддршка на изборите, да се заокружи бројот 3, д

17 април, 2019

Пендаровски во Старо Нагоричане: Масовно да излеземе на избори и да избереме напредок, сигурна иднина, повеќе пари и подобар живот!

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на средба со жителите на Старо Нагоричане, зборуваше за можностите кои ги отвораат интеграц

17 април, 2019

Лидерот на владеачката коалиција Заев: Да се оди напред е одговорност, да го избереме Стево Пендаровски!

Обраќање, Зоран Заев, Лидер на владејачката коалиција Скопје, 14.04.2019 Здраво Скопје! Здраво Татковино! Добар ден - достоинствена, храбра,

17 април, 2019

Пендаровски: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Обраќање, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за Претседател на Република Северна Македонија  Скопје, 14.04.2019 Добар ден Скопје! Добар де

17 април, 2019

Заев, Османи и Пендаровски: Да излеземе масовно на гласање, да ја покажеме нашата европска сила

Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје од којшто се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етни

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство