Активности-Стево пендаровски

19 април, 2019

Пендаровски од Дојран и Богданци: Да излеземе масовно во недела и да избереме напредок, ова е вистинскиот пат за подобар живот и сигурна иднина за младите

Стево Пендаровски кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 31 политичка партија, на средби со жителите на Дојран и Богданци, ги повик

19 април, 2019

Пендаровски од Валандово: Во недела гласаме за развој, интеграција и напредок, продолжуваме Заедно напред

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жителите на Валандово , порача дека Валандово и цела Македонија на 21 апри

18 април, 2019

Заев и Пендаровски од Штип: Платите растат, следете во следните 10 месеци, тие ќе си останат опозиција, а ние во недела Заедно Напред

Лидерот на коалиција на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски од митингот во Штип ги повикаа граѓ

18 април, 2019

Караванот на „Заедно напред!“ денес ќе биде на средби со граѓани и граѓански трибини во Валандово, Дојран, Богданци и Гевгелија

Централниот караван на „Заедно напред!“ во текот на денешниот ден ќе биде на средби со граѓаните во Валандово, Дојран, Богданци и Гевгелија. Д

18 април, 2019

Пендаровски во Пробиштип и Карбинци: Нема да дозволиме враќање во минатото, трасиран е патот што води кон ЕУ и НАТО

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара м

18 април, 2019

Пендаровски од Кратово: Излезете на гласање и заокружете го број 3, тоа е глас за НАТО и ЕУ, глас за развој и сигурна иднина на младите

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 31 политичка партија, на средба со жителите на Кратово, побара поддршк

18 април, 2019

Млади, изберете сигурна иднина, заедно да отвориме нови можности, да не дозволиме да не вратат назад

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Скопје, 17 Април 2019 Почитувани, На 21 април и 5 мај избираме иднина.

17 април, 2019

Караванот на “Заедно напред„ денес ќе биде на средби и трибини во Кратово, Пробиштип и Карбинци и граѓански митинг во Штип

Централниот караван на „Заедно напред!“ во текот на денешниот ден ќе биде на средби со граѓаните во Кратово, Пробиштип, Карбинци и Штип. Денес

17 април, 2019

Пендаровски во Гостивар: Вашиот глас одлучува, само заедно може да одиме напред кон сигурна иднина и просперитет!

Стево Пендаровски, кандидатот со поддршка од граѓаните од сите етнички заедници и 31 политичка партија, од Гостивар порача дека само заедно и спл

17 април, 2019

Пендаровски од Кичево: Заедно напред за сигурна идина во НАТО и ЕУ, за инвестиции и повеќе пари кај граѓаните

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на трибина во Кичево, рече дека градот е пример за заедништво и сплотеност во различнос

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство