Активности-Стево пендаровски

7 април, 2019

Пендаровски во Могила: Патот е трасиран, стопирање нема, ЕУ и НАТО носат придобивки за младите, одиме напред заедно

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, политиката која има виз

5 април, 2019

Економскиот развој ќе се забрза со интеграциските процеси, да ја потврдиме нашата сериозност со одлуката да продолжиме Заедно Напред

Ги решивме големите прашања, затоа има инвестиции, затоа работите и во економијата тргнаа на добро, посочи претседателот на СДСМ и премиер, Зоран

5 април, 2019

Стево Пендаровски гостин во Топ Тема на Ваша страна на Телма телевизија

Видео од вчерашната прва дебата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, во Топ Тема на Ваша страна.       

5 април, 2019

Пендаровски од Свети Николе: Ги отворивме портите на светот, продолжуваме Заедно напред!

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Свети Николе потсети на историската посета која ни се случи пре

5 април, 2019

Од промотивната конвенција на претседателскиот кандидат заедничка порака: Обединува, влече напред, на државата Стево ѝ треба!

Промотивната конвенција на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски се одржа во духот на заедништво и одлучност да продожиме Заедно Напред, к

3 април, 2019

Пендаровски на трибина во Аеродром: Покажавме дека можеме да создаваме поддржувачи во интерес на земјата,одиме заедно напред

Политиката која има визија, која има стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи свои пријатели и соју

3 април, 2019

Стево во Центар: Пријтелствата носат економски придобивки, денешната посета на Ципрас е доказ за исправноста на политиките

За само две години успеавме да ја извадиме државата од калта и да ја поставиме на прав пат кој води кон напредок и интеграција, порача заедничкио

3 април, 2019

Пендаровски во Сопиште: Покажавме дека со договор и пријателство отвораме врати за подобра иднина, стојам зад концептот на напредок и интеграции

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска беше со граѓаните на Сопиште и Студеничани. Пред граѓаните Пендаровск

2 април, 2019

Караван на коалицијата Заедно напред денес ќе биде на средби со граѓаните на Сопиште и Студеничани, и трибини во Центар и Аеродром

Почитувани, Централниот караван на коалицијата Заедно напред! Утре ќе биде на средби со граѓаните на Сопиште и Студеничани, и граѓански трибин

1 април, 2019

Пендаровски во првиот видео спот со силна порака за заедништво и обединување

Денеска на своите профили, заедничкиот кандидат за Претседател на 30 политички субјекти го промовираше видео спотот за песната „Сите едно пееме“,

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство