Uncategorized

12 септември, 2022

Средба на потпретседателот на Собрание Мисовски со Антон Хофрајтер, претседател на Комисијата за работите на ЕУ во германскиот Бундестаг

Денес во Собранието потпретседателот на Собрание Горан Мисовски оствари средба со Антон Хофрајтер, претседател на Комисијата за работите на ЕУ во герм

5 август, 2022

Горан Мисовски: ВМРО-ДПМНЕ го промаши возот за НАТО, за жал и за европската интеграција

ИНТЕРВЈУ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НСДП ГОРАН МИСОВСКИ ЗА ПОРТАЛОТ ПРЕС24.МК Поттикнувањето на интермакедонската омраза произлегува од безидејн

8 јули, 2020

Мисовски: Нудиме политичка стабилност и економска сигурност

"Пред три години ги започнавме најзначајните политички процеси од осамостојувањето на земјата, државата ја направивме полноправна членка на НАТО,

5 јули, 2020

Мисовски: Преку вистински економски патриотизам до нови рекордни странски ивнестиции

„За двеипол години донесовме една милијарда и 177 милиони евра странски инвестиции, рекордни бројки кои се должат на вистински економски патриоти

2 јули, 2020

Мисовски: Здравјето на граѓаните е во сигурни раце

Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од

29 јуни, 2020

Мираковска: Ние работиме за визијата на граѓаните да стане вистина

Ние ја живееме визијата на нашите граѓани, ние работиме за визијата на нашите граѓани да стане вистина“, порача Соња Мираковска од граѓанската тр

8 јуни, 2020

Организацијата на жени на НСДП со поддршка за првиот фонд за парична помош на жени жртви на насилство кои сакаат да ја напуштат насилната средина

Организацијата на жени на НСДП со подршка на Националната мрежа против насилство врз жените и семејно насилство која го отвори првиот фонд за пар

23 декември, 2019

Договорот за поддршка на новата странска инвестиција на „Скејл Фокус“ ја прави Северна Македонија важно место на мапата на софтверската индустрија

Најголемата софтверска компанија од Република Бугарија, „Скејл Фокус“, во наредните 5 години е подготвена да инвестира околу 45 милиони евра, и т

20 октомври, 2019

НСДП против брзи предвремени парламентарни избори, истите најрано да се одржат во јуни 2020 по завршувањето на мајскиот самит на ЕУ

Соопштение за медиумите и јавноста: Во пресрет на денешната лидерска средба кај претседателот на Република Северна Македонија, на која НСДП како

2 август, 2019

ДЕЛЕГАЦИЈА НА НСДП ПОЛОЖИ СВЕЖО ЦВЕЌЕ ВО ПЕЛИНЦЕ ВО МЕМОРИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР НА АСНОМ

По повод државниот празник Илинден, делегација на НСДП во состав Мики Милковски, Благојче Јаќимовиќ, Сунчица Јосифова и Маја Насковска положија с

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство