Uncategorized

3 мај, 2019

Заев и Пендаровски во посета на комапнијата „Везе Шари“: Оваа компанија е успешен пример и големо охрабрување за нови идни инвестции

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев заедно со кандидатот за Претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска беа

17 април, 2019

Пендаровски во Босилово и Василево:Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината,масовно да излеземе на избори и да заокружиме број 3

На вечерашните средби со жителитена општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се

2 јуни, 2018

КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА НСДП

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва, конститутивна, седница по одржаниот Четврти Конгрес на партијата. Членовите н

26 февруари, 2018

СОВЕТНИКОТ ОД НСДП ВО ГРАД СКОПЈЕ, ПЕТАР ШАПЕ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА ТРАЈКОВСКИ

По повод одбележувањето на 14 години од смртта на поранешниот Претседател на Република Македонија, Борис Трајковски, делегација на Град Скопје, д

24 февруари, 2018

ЧЕТВРТИОТ РЕДОВЕН КОНГРЕС НА НСДП ЗАКАЖАН НА 13 МАЈ 2018 ГОДИНА

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беше донесена одлука четвртиот редовен Конгрес на партијата да се одржи на 13 м

4 ноември, 2017

Централен одбор на НСДП: Изборниот процес помина фер и демократски

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беше усвоен прелиминарниот извештај за локалните избори на кои коалицијата пр

12 декември, 2016

11 декември – Ден на победата над диктатурата да се прославува како државен празник

Соопштение за јавноста и медиумите:   Граѓаните на Република Македонија во поновата историја на државата впишаа нов ден кој треба да се пр

4 ноември, 2016

НСДП ја потпиша декларацијата за измена на Законот за абортус

Вчера, Претседателот на НСДП, Тито Петковски во партиските простории оствари средба со преставничката на „Платформата за родова еднаквост“ Снешка

27 септември, 2016

СДСМ да понуди договор за една изборна единица по изборите на 11 декември

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: Длабоката политичка криза во која се наоѓа Македонија не само што зборува за високиот степен на криминализ

8 август, 2016

Делегација на ОО НСДП Прилеп на одбележувањето 15 години од КАРПАЛАК

По повод одбележувањето на 15 годишнината од трагичниот настан кај месноста Карпалак, каде животот прерано го загубија 10 прилепски бранители, Де

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство