Активности

1 април, 2014

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕНДАРОВСКИ: ДРЖАВЕН КОНСЕНЗУС, НАМЕСТО ЛИЧЕН ДОГОВОР

Кој можел до сега да го распродава македонското име? Само тој што преговарал. Јас до сега не сум преговарал со Грците никогаш. Проблемот со името

31 март, 2014

ПЕНДАРОВСКИ: КОМПОЗИЦИЈАТА МАКЕДОНИЈА ДА ЈА ВРАТИМЕ НА ВИСТИНСКАТА ПРУГА

Средби на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски со граѓаните на Дојран, дојранско и Богданци Вие ни донесовте убав ден. Со овие зборови гр

29 март, 2014

ПЕНДАРОВСКИ: НАМ НИ СЕ ПОТРЕБНИ НОВИ ЛУЃЕ СО НОВИ ПОЛИТИКИ ЗА ЕДЕН НОВ ПОЧЕТОК ЗА НАС И НАШАТА ЗЕМЈА

Средби на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Свети Николе, Лозово и с.Иванковци [gallery ids="1075,1076,1077"] За нас нема перспекти

28 март, 2014

ЕСНАФОТ ВО ЧАРШИЈА ШИРОКО ГИ ОТВОРИ ВРАТИТЕ ЗА ПЕНДАРОВСКИ

Средби на кандидатот за претседател на РМ, Стево Пендаровски, во Старата скопска чаршија и Битпазар Еснафите во Старата скопска чаршија и на Би

28 март, 2014

ПЕНДАРОВСКИ: Тешко е да влезете во дебата со човек кој тврди дека Жак Ширак бил претседател на Америка

Подготвен сум во било кое време, на било кое место, на било која од нивните телевизии да излезам на дебата. Заедно може да бидат и Груевски и Ива

28 март, 2014

ПЕНДАРОВСКИ ОД ГОСТИВАР: КОНЕЧНО Е ВРЕМЕ ДА ПРЕСТАНЕ ПОЛИТИКАТА РАЗДЕЛИ ПА ВЛАДЕЈ!

Со овации и аплаузи гостиварци ја покажаа поддршката за Пендаровски Во преполната сала во Домот на културата во Гостивар вечерва гостиварци го

27 март, 2014

ПЕНДАРОВСКИ: МАКЕДОНИЈА Е МАЈКА НА СИТЕ – ЈА БАРАМ ВАШАТА ПОДДРШКА ЗА ЗАЕДНИШТВО!

Средби на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во гостиварско – дебарскиот регион Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво.

26 март, 2014

ЕВЕ ЗОШТО СТЕВО, ПРОМОТИВНА КОНВЕНЦИЈА

Промотивна Конвенција на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, 24.03.2014 година МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПРЕТСЕДАТ

24 март, 2014

МИЛКОВСКИ: Директорке дали имате морално право, кредибилитет и достоинство да ја извршувате функцијата и покрај сите скандали и афери?

Советнички прашања до директорот на ООУ „Христијан Тодоровски -Карпош“, поставени на Тринаесетата седница на Советот на општина Ранковце Согла

15 март, 2014

ТРИБИНА НА НСДП ВО БИТОЛА „ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА Е ВО РАЦЕТЕ НА ГРАЃАНИТЕ“

Претстојните редовни претседателски и предвремени парламентарни избори и можните импликации од нив, беше темата на трибината што во петокот навеч

НАШИ ПРИОРИТЕТИ

И трудот е капитал

Вработување

Енергетика

Земјоделство