СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО МИСОВСКИ СО ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

Понеделник, 18 јануари 2021 година

Потпретседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Горан Мисовски, денеска оствари средба со амбасадорот и шефот на Делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, Н.Е. Дејвид Гир.

 

 

 

Најново

ПЕТКОВСКИ ЗА ТВ 24: ПОТЕГОТ НА ЗАЕВ Е ЗА ПОЧИТ ВО УСЛОВИ НА ЛОШИ МОМЕНТИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Петковски за бугарската ТВ Европа: Историските прашања не смее да бидат дел од преговарачката рамка за ЕУ

Петковски за МКД.мк: Берлин ѝ даде сила на Софија

Етничка легитимација!

НСДП: Образованието да биде национален приоритет

СЛУЖБА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА НСДП