Мисовски: Искрена поддршка за спортот и младите

Потретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна едница, Горан Мисовски денеска во Кисела Вода имаше средба со претставници на спортски здруженија и клубови од оваа скопска општина.

Зборувајќи за состојбите со спортот во змјава и потребата за негова поддршка, Мисовски се  осврна на периодот на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, кога финансиски средства беа насочувани во изградба на споменици.

„За споменикот на Никола Карев пред Собранието, беше распишан тендер од 5 милиони денари за да бида лиен во мермер, но беа исплатени 45 милиони денари за леење од бронза. Не ли е подобро тие 40 милиони денари да биле инвестирани во спортот“, рече Мисовски, додавајќи дека е потребно да се има искрени намери кога се вложува во спортот и младите, а не од една страна преку пропаганда да се замајуваат граѓанита, а од друга страна да се перат пари.

Мисовски ги повика присутните на претстојните избори да ги ценат програмите и својот глас да го дадат за онаа коалиција или политичка партија која има подобра програма.

Најново

ОБРАЌАЊЕ НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИСОВСКИ НА СВЕЧЕНОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 2 АВГУСТ – ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

Потпретседателот на Собранието г.Мисовски положи свежо цвеќе во знак на почит и сеќавање на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година

Министерката Апостолска дел од делегација на Владата положија цвеќе на Споменикот на жртвите од земјотресот кој го погоди Скопје во 1963 година.

ОБРАЌАЊЕ НА Г. ГОРАН МИСОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, НА ТЕМА „ИЗГЛЕДИТЕ НА РЕГИОНАЛНАТА СОРАБОТКА ПО ПАНДЕМИЈАТА: ВРЕМЕ НА ПОГОЛЕМА ИНТЕГРАЦИЈА?“

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

СЛУЖБА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА НСДП