• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Мисовски до ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ги украде парите и избега во Унгарија, а вие лајкови му ставате

Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, од собраниската говорница им се обрати на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и им рече дека пребеганиот екс премиер, Никола Груевски, ја посрамотил партијата.

goran-misovski-sobranie

– Човекот ви ги украде парите и избега во Унгарија, од таму ви мафта со раката, а вие лајкови му ставете. „Вие таму издржите ја тука ќе уживам со вашите пари“, а срамот ќе го јаде ВМРО-ДПМНЕ – рече Мисовски зборувајќи на седницата за нацрт амандманите.

Тој рече дека Договорот со Грција е прифатлив за двете страни и дека со него се гарантира македонскиот јазик и македонскиот идентитет.

-Ќе бидеме пишани во Обединетите Нации како единствена нација која го говори македонскиот јазик.  Целиот свет застана на наша страна, а го впери прстот во ВМРО-ДПМНЕ. Да говорите за тендери и злоупотреби на јавни функции треба да има интегритет – рече Мисовски реплицирајќи му на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски.

Извор: ФОКУС

Најново

Скопје3

ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА „16 ДЕНА ЖЕНСКИ АКТИВИЗАМ“

nsdp-logo1

Организацијата на жени на НСДП-Куманово организира трибина за женски активизам

marija 2

МАРИЈА ТОДОРОВСКА УЧЕСТВУВАШЕ НА ЈАВНА РАСПРАВА ПО ПОВОД 25 НОЕМВРИ – СВЕТСКИОТ ДЕН ПРОТИВ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ

15866_slide

Министерката Апостолска: Владата и следната година продолжува со конкретна поддршка за стопанството

foto 1

Министерката Апостолска на конференција за женско претприемништво: Со Буџетот за 2019 година се зголемува поддршката за развој на претприемачкиот потенцијал

СЛУЖБА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА НСДП