• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

НСДП НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ НАСТАПИ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ:

1

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беа разгледани активностите на партијата кои се преземаат во пресрет на престојните локални избори.

На седницата беше донесена одлука за продолжување на партиципацијата во коалицијата преводена од СДСМ и на претстојните локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври

Беше констатирано дека општинските организации на партијата кадровски и оперативно се целосно подготвени да го дадат својот придонес за убедлива победа на кандидатите за градоначалници и листите за советници од колацијата предводена од СДСМ.

Со победата на локалните избори отпочнатиот процес на реформи и декриминализација на институциите на системот ќе продолжи и на општинско ниво.

Најново

dolneni8

Втората конференција за избор на раководство на ОО на НСДП-Долнени

pp2

Делегација на НСДП Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот Карпалак во центарот на Прилеп

nsdp-logo1

Македонија преживеа катаклизмичка штета од ВМРО-ДПМНЕ

4

Делегација на НСДП Прилеп положи свежо цвеќе пред споменикот на Ченто во центарот на Прилеп

19691163_1701994596494686_1816846582_n

За Претседател на општинската организација на НСДП во Крушево е избран Александар Китановски

СЛУЖБА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА НСДП