• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Делегација на НСДП Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот Карпалак во центарот на Прилеп

По повод одбележувањето на 16 годишнината од трагичниот настан кај месноста Карпалак каде животот прерано го загубија 10 прилепски бранители, Делегација на Општинската Организација на НСДП Прилеп положи свежо цвеќе пред споменикот Карпалак во центарот на Прилеп во чест на македонските херои

Најново

mirakovska

Се проширува опфатот на отпис на камати на долгови, се намалуваат и трошоците на постапката

misovski-sobranie

Упатувам апел до пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат волјата на граѓаните и заеднички да обезбедиме европска иднина за сите

nsdp-logo1

Да се напуштат теснопартиските, а да се поддржат државните интереси

nsdp-logo1

Пружена ни е историска можност преку членство во НАТО и ЕУ државниот интегритет да го поставиме на цврти темели

vinica2

Мисовски: Сите атрибути на македонскиот идентитет се забетонирани

СЛУЖБА ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ НА НСДП