Соопштенија

Централниот Одбор на НСДП изрази подршка за првите Владини одлуки

Соопштение за медиумите и јавноста од XII Седница на Централниот одбор на НСДП Централниот одбор-ЦО ...`

Иванов со условувањето на доделување на мандатот го поткопува уставниот поредок

Соопштение за јавноста и медиумите: Ѓорге Иванов продолжува со својата апсурдна и нелогична игра на ...`

ОРГАНИЗАЦИИТЕ НА ЖЕНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ГО ОСУДУВААТ НАСИЛСТВОТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ И БАРААТ РАСЧИСТУВАЊЕ НА НАСТАНИТЕ

Соопштение за јавноста и медиумите: По иницијатива на Организацијата на жените на НСДП вчера се одржа ...`

Последната битка на очајниците од ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавноста и медиумите: Во зенитот на своето политичко пустошење на државата Никола Груевски очајнички се ...`

Изборот на Талат Џафери е чист, Вељаноски мора да одговори на многу прашања

Почитувани, Ви испраќаме официјлна реакција на Пратеникот од НСДП Горан Мисовски на синоќешниот настап ...`

ВМРО – ДПМНЕ не е политичка партија, туку терористичка организација

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: По убиството на демократијата  извршено од страна на криминалната ...`

ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВО ОДРЖУВАЊЕ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА И СЕДНУВАЊЕ НА МАСА СО КРИМИНАЛЦИ

Соопштение за јавноста и медиумите: Пласирање на идеите за одржување на лидерска средба како начин ...`

Посматрачи од Кина и од Русија да го пребројат народот на Груевски

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: Ако уништувањето на државата беше најкраткиот пат за богатење ...`

ПАТОКАЗ КОН ЌОРСОКАКОТ

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: Поранешната владеачка партија која изминативе 10 години Македонија ...`

Груевски нема никаков политички легитимитет и кредибилитет да дава предлози за тоа како би требало да изгледа новата влада

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: Најголемиот виновник за политичката криза упорно се обидува да ...`