• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Соопштенија

3

Централен одбор на НСДП: Изборниот процес помина фер и демократски

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беше усвоен прелиминарниот извештај ...`
3

НСДП НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ НАСТАПИ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ: НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која ...`
nsdp-logo1

Македонија преживеа катаклизмичка штета од ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за медиумите и јавноста: Хистеричната реакција на ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорги Иванов во врска со ...`
19691163_1701994596494686_1816846582_n

За Претседател на општинската организација на НСДП во Крушево е избран Александар Китановски

Соопштение за јавноста и медиумите: Минатата недела 02.07.2017 година општинската организација на НСДП ...`
19691163_1701994596494686_1816846582_n

Во Крушево се одржа Третата изборна конференција на OO на НСДП–Крушево

На ден 02. 07. 2017 година (Недела) во 12:00 часот во Ресторан Шапе-Крушево се оддржа 3-та изборна конференција ...`
20170611_141223

Централниот Одбор на НСДП изрази подршка за првите Владини одлуки

Соопштение за медиумите и јавноста од XII Седница на Централниот одбор на НСДП Централниот одбор-ЦО ...`
nsdp-logo1

Иванов со условувањето на доделување на мандатот го поткопува уставниот поредок

Соопштение за јавноста и медиумите: Ѓорге Иванов продолжува со својата апсурдна и нелогична игра на ...`
4

ОРГАНИЗАЦИИТЕ НА ЖЕНИ НА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ГО ОСУДУВААТ НАСИЛСТВОТО ВО ПАРЛАМЕНТОТ И БАРААТ РАСЧИСТУВАЊЕ НА НАСТАНИТЕ

Соопштение за јавноста и медиумите: По иницијатива на Организацијата на жените на НСДП вчера се одржа ...`
nsdp-logo1

Последната битка на очајниците од ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавноста и медиумите: Во зенитот на своето политичко пустошење на државата Никола Груевски очајнички се ...`
goranmis

Изборот на Талат Џафери е чист, Вељаноски мора да одговори на многу прашања

Почитувани, Ви испраќаме официјлна реакција на Пратеникот од НСДП Горан Мисовски на синоќешниот настап ...`