• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Соопштенија

nsdp-logo

КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ ОД СДСМ,НСДП, ЛДП И КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ

Погледнете ги кандидатски листи за пратеници од СДСМ, НСДП, ЛДП и коалиционите партнери Изборната ...`
nsdp-logo

ЗОШТО АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ЧЕКАА ПЕТ МЕСЕЦИ ЗА ДА ЈА КАЗНАТ ДИРЕКТОРКАТА ОД РАНКОВЦЕ

Соопштение до медиумите и јавноста (НСДП и СДСМ): Почитувани, Цели пет месеци и беа потребни на Државната ...`
nsdp-logo

Мисовски, Мираковска и Јосифовски кандидати за пратеници од НСДП

Трета седница на Централен одбор на НСДП НСДП на денешното заседание на Централниот одбор ги утврди ...`
nsdp-logo

Администрацијата под жесток притисок од Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за медиумите и јавноста: Стилот на владеење на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ со закани, уцени, ...`
nsdp-logo

ВМРО-ДПМНЕ да престане со притисоците, уцените и заканите врз Македонците од Мала Преспа и Пустец

Соопштение за медиумите и јавноста: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски да престанат да ги понижуваат Македонците ...`
nsdp-logo

ОТЧЕТ ЗА СРАБОТЕНОТО НА ГРУЕВСКИ – 25 ИЛЈАДИ БУГАРСКИ ПАСОШИ И 100 ИЛЈАДИ ИСЕЛЕНИ ЗА ТРИ ГОДИНИ

Соопштение за медиумите и јавноста: Резултатот на портокаловата револуција и патриотизмот на Груевски ...`
nsdp-logo

„ЛЕПАК“ операција за „ЛЕПАК ПАРТИЈА“

Соопштение за медиуми и јавноста:   Веруваме дека МВР неможеше да избере поубаво и посоодветно име ...`
nsdp-logo

Економскиот патриотизам на Груевски постои само во скапите реклами на Владата

Соопштение за медиумите и јавноста: Економскиот патриотизам на Груевски и неговата влада уште еднаш ...`
nsdp-logo

НСДП ќе го поддржи Пендаровски на претседателските избори

Соопштение за медиумите и јавноста: Централниот одбор на НСДП денеска едногласно одлучи на претстојните ...`
nsdp-logo

Режимот на Груевски преку продолжената рака „МВР на ВМРО-ДПМНЕ“ употребува сила врз стечајците

Соопштение за медиумите и јавноста:   Денес режимот на Груевски уште еднаш го покажа вистинското лице, ...`