• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Изјави за медиуми

tito(4)

Петковски: Заев го губи кредибилитетот на тајните средби со Груевски

Изјава за порталот ПЛУСИНФО.МК на лидерот на НСДП, Тито Петковски: Тајните средби со Никола Груевски ...`
a2-400x260

Контра-митинзите и контра-камповите се изнудена „љубов“ кон Груевски

Соопштение за медиумите и јавноста: Груевски вчера уште еднаш ги понижи граѓаните. Уцените, притисоците ...`
tito-petkovski.jpg

Петковски: Не може третиот човек во полицијата да стане министер

Изјава на претседателот на НСДП, Тито Петковски, за порталот ПЛУСИНФО.МК: Поранешниот пратеник и лидер ...`
pendarovskiIzjava05mart-593x320-540x291

ВЛАСТА ПРИСЛУШУВАЛА СО ГОДИНИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕТКОВСКИ МЕЃУ ПРИСЛУШУВАНИТЕ ЛИДЕРИ НА ОПОЗОЦИЈАТА

Изјава на Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на обединетата опозиција во 2014 година во врска ...`
nsdp-logo1

НСДП: ИНСТИТУЦИИТЕ НЕМААТ КАПАЦИТЕТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ПОПЛАВИТЕ

Соопштение за медиумите и јавноста: Штетите кои ги предизвикаа поплавите, предизвикани од поројните ...`
Tito Novatv

ПЕТКОВСКИ: Обраќањето на Груевски кон нацијата беше само крик на исплашен човек кој многу добро знае што сѐ направил

Изјава за НОВА ТВ на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Лидерот на опозциската НСДП, Тито Петковски, ...`
hajba

ВЕРИЦА ХАЈБА:„ ВОВЕДУВАЊЕ НА НОВИ ЦЕНИ ЗА ПОЛУДНЕВЕН ПРЕСТОЈ НА ДЕЦА Е НЕЗАКОНСКА“

Изјава за медиумите на советничката од НСДП во Советот на општина Охрид, Верица Хајба: Согласно Законот ...`
zaev_tito_zernovski

ЗАЕВ: НЕМА ВРАЌАЊЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ, ОД УТРЕ АКТИВНО СО ГРАЃАНИТЕ

Изјава за медиумите и јавноста на лидерот на опозициониот блок, Зоран Заев, по денешната средба со претседателите ...`
misovski-5001111

Мисовски: Цврсто стоиме зад Заев! Не верувајте на будалаштините на новинарите- измеќари на Груевски

Изјава за порталот brif.mk на потпретседателот на НСДП, Горан Мисовски: Информациите пласирани во дел ...`
zaev-685x320

ЗАЕВ: НЕМА УЧЕСТВО ВО ПАРЛАМЕНТ ШТО НЕ Е ВОЛЈА НА ГРАЃАНИТЕ

Изјава за медиумите на лидерот на опозицијата, г-дин Зоран Заев во врска со поднесувањето на оставките ...`