Изјави за медиуми

Петковски за ФОКУС: Заев сака да ја надмине блокадата, но Бугарија тешко ќе попушти пред изборите

Целта на интервјуто на премиерот Зоран Заев на БГНЕС беше во функција да се деблокира процесот на евроинтеграции, ...`

Тито Петковски: Барањето на ДУИ премиер да биде Албанец е обид Зоран Заев да се делегитимира, но и обид да се воведе друг општествен систем

Барањето на ДУИ премиер да биде Албанец е обид Зоран Заев да се делегитимира, но и обид да се воведе ...`

Петковски: Најголемите придобивки од Охридскиот рамковен договор се мирот, стабилноста, да нема воени дејствија

Изјава за Радио Слободна Европа на претседателот на НСДП и поранешен претседател на Собранието г.Тито ...`

Петковски: Политичките партии коишто учествуваа на изборите мора да најдат начин како во рок од тие 20 дена да се конституира Собранието, односно да ги почнат на време своите преговори

Изјава за Радио Слободна Европа на претседателот на НСДП и поранешен претседател на Собранието г.Тито ...`

НСДП: Економија заснована на рамномерен регионален развој

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаролот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајкоски: Економијата ...`

Мисовски: Мицкоски беше пред Собранието кога организираа обид за убиство на пратениците, само за кеш и власт!

Кандидатот за пратеник на коалицијата „Можеме“ за првата изборна единица, Горан Мисовски ги памети ...`

Мисовски: Мицкоски е пред дебакл, завршува борбата за амнесија на криминалот на Груевски

„ВМРО-ДПМНЕ цврсто чекори кон дебакл. Го имаме лузерскиот тандем на Мицкоски и Силјановска кои ја ...`

НСДП: Квалитетно образование и задоволни просветни работници

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајкоски:  За ...`

НСДП: Повисоки и стабилни плати за работниците

Интегрален транскрипт од изјавата на портпаралот на Централниот изборен штаб на НСДП, Владимир Трајковски:  Нова ...`

Претседателот Петковски во „Слободна зона“ со Георги Коритаров на ТВ Европа на тема: Има ли социјалдемократско решение за проблемите меѓу Софија и Скопје?

Тито Петковски – претседател на НСДП и поранешен председател на македонскиот парламент ги коментира ...`