• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Прес конференции

misovski-sobranie

Упатувам апел до пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат волјата на граѓаните и заеднички да обезбедиме европска иднина за сите

Прес-конференција на потпретседателот на НСДП и потпретседател на Собранието на Република Македонија, ...`
petkovski

ОСТАВКА НА ВЛАДАТА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДРЖАВАТА КАКО УСЛОВ ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА СОСТОЈБИТЕ ВО ДРЖАВАТА

Прес-конференција на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Концепт за излез од политичката криза I. Преку ...`
ratko nsdp

РАТКО ПАВЛОВСКИ: ВРИЕ ВО УЧИЛИШТАТА ВО КРИВА ПАЛАНКА

Прес-конференција на Ратко Павловски, член на Советот на општина Крива Паланка од НСДП Почитувани ...`
pres renata goran

ВЕЉАНОСКИ, ПРЕКИНИ ЈА ПАРОДИЈАТА И КОНСТАТИРАЈ ГИ ОСТАВКИТЕ

Прес конференција,Рената Дескоска во име на пратениците од опозиционата коалиција: Почитувани, Ова ...`
blagojce

Котески: Што крие договорот за купопродажба на ФК Пелистер помеѓу Општина Битола и Цермат?

Прес-конференција на советникот од НСДП во Советот на општина Битола, Благојче Котески: Општиноначалникот ...`
tito_petkovski514_0

ТИТО ПЕТКОВСКИ: СТРАТЕГИЈА ЗА ПОРАЗ ТЕНДЕРОКРАТИТЕ ОД ВМРО И ОД ДУИ

Прес-конференција на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Опозицијата треба да најде сили да го разобличи ...`
titoPress21maj-685x320

ПЕТКОВСКИ: Груевски и Ахмети ги турнаа Македонците и Албанците во конфликт

Прес-конференција на претседателот на НСДП, Тито Петковски: По примерот на Ѓорче Петров македонската ...`
petkovski

Петковски: Во Македонија полесно се испушта душа отколку власт

Прес-конференција на претседателот на НСДП, Тито Петковски: Преку Петар Стано – портпарол на еврокомесарот ...`
8

Зоран Георгиев: Го немаме луксузот да бидеме неопределени!

Прес конференција на Зоран Георигев, Кандидат за Пратеник од НСДП во ИЕ.5 Во изминативе 16 години, 12 ...`
blagojde april 2014

КОТЕСКИ: Битола е на колена

Прес-конференција на Благојче Котески, советник од НСДП во Советот на Општина Битола После 9 години ...`