• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Активности

foto1 2019

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ НЕ СЕ ПОТРЕБНИ. ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ СО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје одржа редовна седница со повеќе точки на дневен ред за ...`
NSDP 1

НСДП ПРОСЛАВИ 13 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО

НСДП денеска во ресторантот „Национал“, во Скопје, прослави 13 години од основањето и опстојувањето ...`
goran-misovski-sobranie

Мисовски до ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ги украде парите и избега во Унгарија, а вие лајкови му ставате

Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, од собраниската говорница им се обрати на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ...`
Скопје3

ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА „16 ДЕНА ЖЕНСКИ АКТИВИЗАМ“

Во организација на претседателките на организациите на жени на Нова социјалдемократска партија (НСДП) ...`
nsdp-logo1

Организацијата на жени на НСДП-Куманово организира трибина за женски активизам

Активот на жени на НСДП општинска организација Куманово, организира панел дискусија по повод „16 дена ...`
marija 2

МАРИЈА ТОДОРОВСКА УЧЕСТВУВАШЕ НА ЈАВНА РАСПРАВА ПО ПОВОД 25 НОЕМВРИ – СВЕТСКИОТ ДЕН ПРОТИВ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ

Претседателката на Организацијата на жените на НСДП и актуелен член на Советот на општина Ѓорче Петров, ...`
15866_slide

Министерката Апостолска: Владата и следната година продолжува со конкретна поддршка за стопанството

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска и претставник на Фондот ...`
foto 1

Министерката Апостолска на конференција за женско претприемништво: Со Буџетот за 2019 година се зголемува поддршката за развој на претприемачкиот потенцијал

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес имаше свое обраќање ...`
marija gorce

ТОДОРОВСКА ВО ДЕЛЕГАЦИЈА ЗА ПОЛОЖУВАЊЕ НА ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО НА ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Марија Тодоровска член на Советот на општина Ѓорче Петров од НСДП положи свежо цвеќе по повод Денот ...`
foto2

Министерката Апостолска на работна средба со Стопанската комора на северо-западна Македонија

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, заедно со претставник ...`