• pelince cover
  • prvomajski mars
  • tito-slider
  • mk eu
  • slide1

Видео

14397194_1176108092451048_1967068757_n

Стефановски за долговите во основните и средните училишта во Кочани

Во прилог ви го пренесуваме видеото од дискусијата на советникот од НСДП во Советот на општина Кочани, ...`
kocani6

Советникот од НСДП во општина Кочани со забелешки за патната инфраструктура во општината

Советникот од НСДП во Советот на општина Кочани, Сашко Стефановски, со најмногу забелешки за работата ...`
nsdp-logo1

НСДП ГИ ПОВИКУВА СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ДА ГИ СЛУШНАТ ОДГОВОРИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ ДАДЕНИ НА АНКЕТНАТА КОМИСИЈА

Соопштение за јавноста и медиумите: Со оглед на тоа дека Никола Груевски вчера одлучи своите одговори ...`
ELG_2264 copy

МИСОВСКИ ДО ГРУЕВСКИ, КАЖЕТЕ КОЈА СТРАНСКА СЛУЖБА ГО СПРОВЕЛА НЕЛЕГАЛНОТО ПРИСЛУЖУВАЊЕ, ДАЛИ ВИЕ СТЕ ОРГАНИЗАТОР НА НАПАДОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ЗОШТО ГО КРИЕВТЕ МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА?

Пратеникот во Собранието на Република Македонија од НСДП, Горан Мисовски на денешната седница на премиерот ...`
tito 24 analiza

ЛИДЕРОТ НА НСДП ТИТО ПЕТКОВСКИ ГОСТИН ВО „24 АНАЛИЗА“

`
Passat_opstina

Стефановски за купувањето на новото возило на општина Кочани: Дали лично градоначалникот определува како ќе ги троши парите од граѓаните, по негова желба?

(ТЕКСТОТ Е ПРЕВЗЕМЕН ОД КАНАЛ8 ТВ) Дискусија на Претседателот на ОО на НСДП Кочани и советник во Советот ...`
titoPPres3apr-590x320

(ВИДЕО) Петковски: Пријавата за оддавање државна тајна е доказ дека аудио снимките се автентични

`
20198mala

Дебата помеѓу лидерот на НСДП, Тито Петковски и проф. Владимир Пивоваров: Зошто власта не спроведува истрага, а тврди дека прислушкувањето е дел на странски служби

Дебата на НОВА ТВ помеѓу лидерот на НСДП, Тито Петковски и проф. Владимир Пивоваров: Зошто власта не ...`
blagojce

(ВИДЕО) КОТЕСКИ: ШТО КРИЕ ДОГОВОРОТ ЗА КУПОПРОДАЖБА НА ФК ПЕЛИСТЕР ПОМЕЃУ ОПШТИНА БИТОЛА И ЦЕРМАТ?

Прес-конференција на советникот од НСДП во Советот на општина Битола, Благојче Котески: Што е тоа, толку ...`
STEFANOVSKI

СТЕФАНОВСКИ ГОСТИН ВО ЕМИСИЈАТА ОСУМАГОЛНИК: “Маршал Тито“ или “ВМРО“

СОВЕТНИКОТ ОД НСДП ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КОЧАНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОПШТИНСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НСДП ...`